پنج نکته برای کارآمد تر کردن ماوس در دستان شما

««« بسم الله السمیع البصیر»»»

 امروزه اگر شما از یک کامپیوتر دسکتاپ و یا حتی لپ تاپ استفاده میکنید ممکن است تنها ابزاری که در حین استفاده از کامپیوتر بیشترین درگیری را با آن دارید ماوس تان باشد.

در زیر چندین نکته آورده شده است که میتواند ماوس را برای شما بسیار کارآمد تر کند و یاد آوری یا دانستن آن خالی از لطف نخواهد بود :

۱- در صفحات افقی حرکت کنیم: اگر ماوس شما دارای یک اسکرول یا همان چرخ وسط ماوس است بهتر است بدانید آن چرخ فقط مخصوص حرکت عمودی در صفحات نیست و با آن می توان به صورت افقی نیز حرکت کرد، برای اینکار کافی است اول کلید Shift را بگیرید و بعد اسکرول ماوس را بچرخانید.

۲- باز کردن یک تب جدید در مروگر: اگر از مروگر وبی استفاده میکنید که که از قابلیت تب بهره مند است کافی است یک لینک را با کلید اسکرول ماوس خود کلیک کنید تا صفحه ی مرتبط به آن لینک در یک تب جدید باز شود.

۳- سایز متون و تصاویر را تغییر دهید: در انتهای یک روز سخت کاری ممکن است چشم های شما حسابی خسته باشند و هنوز نیاز به مطالعه یا کار بر روی بخشی از متون در کامپیوترتان دارید و ریز یا درشت بودن آنها شما را به علت خستگی چشم حسابی کلافه کرده است. برای رهایی از این وضعیت در یک صفحه ی وب کافی است کلید Ctrl را بگیرید و اسکرول ماوس را در جهات مختلف حرکت بدهید اندازه ی حروف متون خیلی راحت بزرگ و کوچک می شوند، البته همین کار را دقیقا می توانید در فایلها ی word یا اکسل نیز انجام دهید و البته از آن در زمانی که در حال ارائه پرزنتیشن هستید و دیگران نمی توانند ببینند شما چه چیز به آنها نمایش می دهید نیز استفاده کنید.

۴- انتخاب آسان یک پاراگراف در Word: بیایید سری به نرم افزار ورد مایکروسافت بزنیم، یک فایل word را باز کنید ماوس خود را در اواسط یک پاراگراف ببرید و یک کلیک سوبله کنید (سه کلیک پشت هم و بی وقفه با دکمه ی چپ ماوس)، این کار باعث می شود تا پاراگراف مورد نظر اصطلاحا های لایت یا انتخاب شود و خوب اگر بعد از یک کلیک سوبله کلید Del را بزنید به راحتی یک پاراگراف را حذف کرده اید.

۵- راه حلی برای کسانی که می خواهند در همه ی جهات اسکرول کنند: اگر به یک صفحه ی وب بروید و کلید اسکرول ماوس خود را فشار دهید و رها کنید خواهید دید نشانگر ماوس تان شکلش تغییر می کند و قادر می شوید علاوه بر حالت عمودی در حالت افقی نیز با حرکت دادن ماوس اسکرول کنید.

رب انّی لما انزلتَ الیّ من خیر فقیرٌ (سوره مبارکه القصص-- ۲۴  )

/ 0 نظر / 19 بازدید